A szerelem a kezdetek óta termékeny múzsája a művészeknek, számtalan zenemű, irodalmi alkotás, festmény készült a szeretett nőnek vagy férfinek. Szent Bálint (vagy ahogy angolszász nyelvterületen ismerik, Szent Valentin) a szerelmesek védőszentje, akinek ünnepe egészen az ókori Rómáig nyúlik vissza, ám manapság már inkább a 20. század vége felé elterjed szerelmesek ünnepeként ismerik.
Sheet music heart via Pavel L Photo and Video/Shutterstock
Ilyenkor hagyomány, hogy a szerelmespárok kedveskednek egymásnak valami apró figyelmességgel. De vannak ám más, kevésbé ismert szokások is, amelyek február 14-hez köthetőek, ezekből hoztunk el most párat:
- Ha egy hajadon ezen a napon verebet lát, szegény emberhez fog hozzámenni – de boldog lesz. Ha azonban egy tengelice repül át felette, akkor gazdag férfi felesége lesz.
- Ha egy fiatalasszony Bálint napján félbe vág egy almát, amennyi magot talál benne, annyi gyermeke fog születni.
- Bálint-napon babérlevelet kell a párna alá tenni, így a fiatal leány megálmodja a jövendőbelije nevét.
- Bálint napjának reggelén a szerelmes csók szerencsét hoz.
- A népi hagyomány szerint ha Bálint-napon hideg, száraz idő van, akkor jó lesz a termés.
Mi még egyet hozzátennénk a felsoroláshoz:
- Ha Bálint-napon a Bartók Tavasz szerelmes lejátszási listájával indítjuk, garantáltan egész nap rózsás kedvünk lesz!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.