A Tavaszi Margó Irodalmi Fesztivál április 4-6. között a margitszigeti Kristály Színtéren várja az olvasókat. A fesztivál idén a jól megszokott könyvbemutatók és a beszélgetések mellett rendhagyó módon olyan témákkal helyezi középpontba a hagyományok és az innováció találkozását, amelyek beépülnek a mindennapjainkba, foglalkozik az irodalom és az AI kérdéskörével, kísérletre hív szerzőket, újragondol hagyományt, és párbeszédet teremt.
Fotó: Nagy Attila
A fesztivál három napja alatt több tucat új kötetet ismerhet meg a közönség, ezek közül mutatjuk azokat, amelyknek a bemutatóját szerintünk nem érdemes kihagyni!
Áfra János: Kitakart anyám
Több, kritikai sikert elért megjelenést követően Áfra János az anyaság kérdéseivel foglalkozik új kötetében. A versek az elhunyt anyát próbálják szóra bírni a fiú nézőpontjából.
Bánki Éva: Apjalánya
Sokszor a hozzánk legközelebb állókat sem ismerjük igazán. Ezzel kell szembesülnie Bánki Éva főhősének, amikor egy súlyos diagnózis hatására, mintegy harminc évvel apja halála után a családi titkok nyomába ered.
A kötetet április 5-én mutatják be, a szerzővel Deczki Sarolta beszélget 16.00-tól, közreműködik Rezes Judit.
Nádas Péter: Párhuzamos történetek
A Párhuzamos történetek húsz évvel ezelőtti megjelenése óriási esemény volt, utólag tisztán látszik, korszakos regény született. Megszámlálhatatlan történet fut egymás mellett, melyeket képtelenség egyetlen elbeszélésként összefogni: ez nem véletlen, hiszen a szerző komolyan veszi és megválaszolja a realizmus felbomlása, a századelő újító kísérletei és a nouveau roman által felvetett kérdéseket, ugyanakkor visszaadja az olvasás gyönyörét, és kiállja az összehasonlítást a tizenkilencedik századi nagyrealizmus legjelentősebb műveivel.
Nádas Péterrel és Csordás Gáborral, a Jelenkor Kiadó volt igazgatójával Gyárfás Dorka beszélget április 5-én 18:00-tól.
Nádas Péter © Valuska Gábor
Nádasdy Ádám: Londoni levelek
Nádasdy Ádám évek óta kétlaki életet él London és Budapest között, levelei tudósítások nyelvek, kultúrák, gondolkodásmódok, problémakezelések között. A szerző csupa izgalmas kérdést jár körbe kötetében: miért nincs keverőcsap a londoni fürdőszobákban? Hogyan lehetett szőlőprést csempészni 1981-ben a vasfüggönyön túlra? Hogyan változtatta meg a brexit a brit mindennapokat?
A kötetet április 4-én mutatják be, a szerzővel Lengyel László beszélget 18.30-tól.
Spiró György: Fogság
A döbbenetesen nagy regény cselekménye a Krisztus halála körüli esztendőktől a zsidó háborúig terjedő időszakot, az i. sz. 1. századot eleveníti fel és teszi érzékletesen valóságossá. A hatalmas tudásanyagot megmozgató elbeszélés nemcsak a világ romlottságáról ad pontos beszámolót, hanem az apa-fiú viszonyról is.
A kötetet április 4-én mutatják be, a szerzővel Valuska László beszélget 20:00-tól.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.